fbpx

Co jsou KultiVary?

Ahoj Vary!

My jsme nový kulturní spolek – Kultivary a chceme v našem kraji podpořit nějaké to kulturní dění.

 

Zpátky do minulosti

Myšlenka založit KultiVary vznikla už někdy na podzim minulého roku, kdy se Maty vrátil po osmi letech z Prahy zpět do Varů. A protože nevydrží chvíli nic nedělat, začal hned vymýšlet, co by se tak ve Varech dalo vylepšit. Dali společně s Kateřinou hlavy dohromady, po nějakém čase svolali ostatní, a spolek byl na světě. 

 

Kdo tedy jsme a co chystáme

Jsme skupina přátel, kteří v Karlovarském kraji vyrostli. Část z nás ještě studuje, část z nás pracuje, část žije na Karlovarsku a část v Praze. Kromě přátelství nás spojuje chuť v našem rodném kraji něco vylepšit. Jsme teprve na začátku, ale už teď můžeme předeslat témata, kterým se budeme věnovat. 

 

Naše témata

Umění, životní prostředí, podnikání, historie či komunitní soužití v Karlovarském kraji, jsou oblasti, které máme v merku. Už teď můžeme prozradit, že chystáme pravidelná promítání, články, reportáže a mnoho dalšího. Také se chceme věnovat zajímavým osobnostem Karlovarského kraje, místním podnikům, či umění ve veřejném prostoru. Prozatím v onlinu, ale jakmile situace dovolí, vrhneme se i do offlinu.

 

Průzkum života v regionu

Mimo zmíněná témata máme připravený dotazník – 10 minut pro region, díky kterému chceme zjistit, jak se lidem v Karlovarském kraji žije a co jim tu nejvíce chybí. Budeme moc rádi, pokud dotazník vyplníte a třeba ho budete sdílet dál. Pomůžete nám tak zaměřit se na to, co v Karlovarském kraji nejvíc chybí.

 

Takže co teď?

My se vrhneme na první obsah a vy můžete třeba vyplnit náš dotazník, nebo nás sledovat na Facebooku či Instagramu, kde se dozvíte o všem, co chystáme.

 

Pokud by vám to nestačilo, vždy se k nám můžete přidat a tvořit obsah spolu s námi. Vítáme každého, kdo má chuť a čas. V takovém případě se nám ozvěte na e-mail nebo telefon a domluvíme se, co a jak.

 

Jooo a pokud se vám článek líbil, chcete nám cokoliv vzkázat nebo se na něco zeptat, neváhejte využít komentáře pod článkem.

 

Těšíme se brzy na nějaké akci. 🙂

Za KultiVary, Maty a Kateřina

4 komentáře

  1. Velice Vám fandím a chtěl bych vás podpořit i nějakými svými poznatky, zkušenostmi, Třeba k tomu časem dojde, tak se držte a přeji vše dobré.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.