fbpx

Potřebuje Karlovarsko vlastní podcast?

V Česku je přes 500 různých podcastů a neustále vznikají další. Věnují se všemožným tématům – od politiky přes příběhy až po improvizované vyprávění. Spousta z nich se specializuje pouze na určité téma nebo obor. Ať už jde o byznys, vaření nebo cestování, najdete dnes na české podcastové scéně někoho, kdo se danému tématu věnuje. Většinu českých podcastů najdete na ceskepodcasty.cz, kde si můžete vyfiltrovat ty, které vás zajímají.

K čemu je takový podcast dobrý?

Hlavní výhoda podcastu je v tom, že může dané téma vzít pořádně do hloubky, což často jiné formáty typu blog nebo sociální sítě neumožňují. Do hloubky to jde, protože lidé jsou ochotni věnovat poslechu daleko více času, klidně i několik hodin. Podcasty se totiž dají poslouchat třeba při uklízení, řízení, vaření… prostě u čehokoliv, kde člověk funguje trochu na automat.

Na Karlovarsku už několik podcastů je

Udělali jsme si krátkou rešerši a zjistili jsme, že už tu nějaké podcasty vznikají. Znáte třeba: 

  1. V Krušných jsem doma – podcast o Krušných horách a životě v nich
  2. Inion Talk – podcast o podnikání v Karlovarském kraji
  3. VARY ZDRAVÍ – podcast karlovarského Infocentra
  4. Podcast Karlovy Vary od Českého rozhlasu

Proč tedy dělat další?

Protože podle nás je tu pro něj prostor! Karlovarsko nabízí spoustu dalších zajímavých témat, která lze zpracovat do podcastu. Tady pár návrhů:

  1. aktuální témata a kauzy (např. skywalk v Jáchymově, průmyslová hala v Ostrově, probíhající transformace kraje, vstup do UNESCO, vznikající projekt 4K)
  2. historie kraje, příroda a příběhy
  3. komunitní témata, projekty a zajímavé akce (např. kreativní centrum DIZAJNPARK, letní festivaly, galerie Podhoubí)
  4. zajímavé osobnosti (umělci, vědci, podnikatelé)

Témat je tolik, že je člověk ani nestíhá sledovat a neustále se objevují další. Proto chceme trochu přispět s jejich zpracováním a přiblížením lidem. A podcast se nám zdá jako ideální způsob, jak se těmto tématům věnovat.

Máme určitou představu, by náš podcast měl vypadat, nicméně nechceme nic dělat naslepo. Proto se nám zajímá, jestli máte o takový podcast zájem? Pokud jo, věnujte nám 2 minuty svého času, pomůžete nám tak vytvořit náš podcast co nejlepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.