fbpx

Magický den nabitý kulturou

V naší zbrusu nové rubrice „Kulturní výhled vám budeme pravidelně na začátku měsíce přinášet tipy na akce od zajímavých osobností našeho regionu. A nemohli jsme začít u nikoho jiného, než u Terezy Bredlerové Vlašímské, designérky a spoluzakladatelky galerie SUPERMARKET wc a DIZAJNPARKu v Karlových Varech.

Poprosili jsme ji o to, aby nám v krátkém zamyšlení doporučila pár akcí, na které se v dubnu těší. A tady jsou.

Pár tipů na kulturní zážitky, kterými potěšíte nejenom sebe

Už tuto sobotu zažijeme na západě magický den nacpaný akcemi. Možná je to tím, že je po aprílu a na něj nevíme, co nás vše může potkat, stejně jako jsme to nevěděli před měsícem a kousek.

Svět se mění, my s ním a je dobré si uvědomit, kde jsme doma a kde máme kořeny. Proto bych vás ráda pozvala do míst, kde žiji, mám zde rodinu a přátelé a je mi tu fajn. Proto už tuto sobotu 2. 4. 2022 vezměte sebe, děti a každého, koho poberete a přijďte na procházku krásnou oborou u obce Hájek, ve které na vlastní oči uvidíte daňky, muflony a jinou zvířenu.

Odpoledne pak na děti čeká maškarní a večer si na své přijdou i rodiče, protože se tu koná tradiční retro party s podtitulem „možná přijde I kouzelník. Dress code je letos punk, rock a heavy metal, takže vytáhněte ze šatníků své modely z mládí a doražte.

Tuto sobotu od 16:00 také na hradě Bečov, kde mají mimochodem nově zrekonstruované vzdělávací a workshopové oddělení, zahajuje svou výstavu textilní výtvarnice Lenka Herzogová.

Po výstavě můžete pokračovat vlakem do Mariánských lázní na Pecha kucha night, která startuje od 20:20 v Lesním Mlýnu a představí vám inspirativní příběhy lidí z kraje, kterým není jedno, kde žijí. Akci pořádá Mariánskolázeňský kulturní spolek Švihák.

Pokud byste ani po tomhle neměli kultury dost, můžete se cestou z nočního vlaku ve Varech stavit u galerie SUPERMARKET = DIZAJNPARK a prohlédnout si v přilehlém podchodu politické a sociální plakáty zpracované veřejností, studenty i profesionálními grafiky na téma Ukrajina a vrátit se do reality všedních dnů, nevšední formou.

Tolik rozličné kultury za jediný den? Je to vůbec u nás v kraji možné? Ano je, jsme dobrý!!!

O autorce:

Více o Tereze se dočtete třeba v jejím rozhovoru pro Festival svobody nebo na jejím LinkedInu.

Na další kulturní výhled se můžete těšit zase za měsíc! 🙂

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.