fbpx

Už brzy! Festival Podtvrzí

Už potřetí ožije 22. až 24. července Krásenský vrch hudbou a smíchem krásných bytostí v barevných košilích. Tenhle barevný festival vás pohladí po duši lehce psychadelicky laděným lineupem nabitým zajímavými interprety. 

Koho uslyšíte

Festival se snaží propojit a podpořit menší kapely české scény, jako jsou například Marcel Gidote’s Holy Crab, China Soup nebo Island Mint, písničkáře jako Martin Kyšperský z kapely Květy nebo amerického písničkáře Charlieho Covera a k nim připojit již zavedená jména jako kapely Tygroo nebo Kill the Dandies

Letos se Podtvrzí ale také rozroste o mezinárodní psychedelickou hudební scénu a přivítá The Kundalini Genie z Glasgow, Love’n’Joy z Kyjeva nebo kapelu Karaba z německého Mnichova.

Hudbou to nekončí

Mimo hudební program se můžete těšit na bohatou literární, dramatickou a kreativní zábavu. Festival se snaží spolupracovat s jinými nezávislými projekty, jako například s uměleckým prostorem Artrafika, upcyklačním spolkem MECH nebo kulturním sdružením Čítárna Unijazz.

Představte si

Tenhle fesťák si každý může prožít po svém. Můžete jen tak poslouchat hudbu na dvou scénách rozvalení v trávě. Po stmívání se ohřejete u ohně, zatančíte si pod letním nebem, poslechnete si přednášku, zúčastníte se workshopu, poválíte se v čajovně nebo se projdete po přilehlých lesích a lukách. 

Letos je velkou aspirací festivalu být co nejvíce eco-friendly a stal se tedy poprvé součástí iniciativy Čistý festival.

Lístky a další info

Právě probíhá třetí vlna prodeje vstupenek, tady je můžete koupit. Kompletní lineup najdete na Facebooku nebo na Instagramu. Festival proběhne 22. 7. – 24. 7. pod Krásenskou rozhlednu u obce Krásno v Karlovarském kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.