fbpx

Filmy, dobré jídlo i přechod Krušných hor

V naší pravidelné rubrice „Kulturní výhled“ vám vždy na začátku měsíce přinášíme tipy na akce. Na srpen to padlo na nás a proto si přečtěte, na jaké akce se těší jeden z našich členů – Matyáš Smutný. 

Vyrazte v srpnu ven

I když je parné léto a kulturní vřídlo trochu vysychá, i v srpnu se na západě děje pár zajímavých akcí, které si určitě nenechte ujít. Na své si přijdou fanoušci jídla, filmů i turismu.

Pokud článek čtete v den jeho vydání (čtvrtek 4. 8.), máte ještě šanci stihnout naše promítání na hradbách v Lokti. Tentokrát společně koukneme na dokument o alternativním přístupu k výuce na základní škole – Platón z Belfastu. Začínáme v pátek 5. 8. ve 20:30

Do 28. srpna můžete v Galerii umění Karlovy Vary navštívit výstavu Play it again od Studia Najbrt, která představí 28 let trvající spolupráci s mezinárodním filmovým festivalem. Těšte se na plakáty, tiskoviny i další předměty, které každoročně pro festival vznikají.

Mimochodem, když už jsme festivalu – věděli jste, že si můžete předplatit festivalovou televizi KVIFF TV? Za 160 Kč měsíčně získáte přístup k více než 400 filmům z české i celosvětové distribuce. 

U filmu ještě chvíli zůstaneme, protože v sobotu 27. srpna proběhne v rámci Street food market před Thermalem i projekce filmů studentů z FAMU a AVU

Den předtím, v pátek 26. srpna, můžete vyrazit na Krušnohorskou osmitisícovku. Jedná se o 24 hodinový závod přes vrcholky Krušných hor, při kterém překonáte 8 tisícimetrových vrcholů.

KultiVarské okénko

Na závěr mě napadlo ještě v rychlosti přiblížit, co s KultiVary v nejbližší době chystáme (i když se to netýká přímo srpna a ty akce nejsou finálně dotažené). 

V září začínáme s našimi besedami po středních školách, které mají za cíl větší zapojení studentů do dění na západě. Chystáme taky diskusi / workshop zaměřený na spravedlivou transformaci kraje, jedno spešl promítání ve Výměníku a živou besedu se známými podcastery. No a samozřejmě budeme dál psát články, informovat na sítích a točit podcasty. Tak nám držte palce a snad brzy na nějaké akci! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.