fbpx

Začíná festival Jeden svět na Karlovarsku

Letošní ročník na téma „Cena bezpečí” reaguje na současnou situaci ve světě. Ať už na válku na Ukrajině, energetickou krizi, ale i změny klimatu. Ústředním motivem jeho vizuálu jsou proto spěchající postavy, odstrkování, nejistota, strach a ohrožení.

Festival se letos se poprvé rozšířil i do ostatních měst v regionu. Kromě Karlových Varů se nově bude promítat v Ostrově – v Jakoby kavárně a v sokolovském klubu Alfa. Projekce poběží od 24. března do 1. dubna. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 24. 3. od 18:00 v Husovce. Promítat se bude film Kuciak: Vražda novináře. Závěrečné promítání proběhne v Tuhnickém Výměníku.

Těšte se na silné filmy, autentické příběhy, zajímavé hosty, debaty, hluboké zamyšlení, ale i zábava, setkání s milými lidmi, dobré jídlo, přátelské prostředí nebo pocit sounáležitosti. V rámci doprovodného programu si budeme moct vyzkoušet virtuální realitu, vyrobit si vlastní placku v rámci kreativního workshopu nebo si poslechnout lokální DJs. Přesný program festivalu najdete na webu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Portrét Terky

Terka

Proč děláš Kultivary?
Pocházím z Aše a v Karlových Varech jsem studovala střední školu. Myslím, že náš kraj má potenciál, akorát se o něm musí sám dozvědět. Přeji mu, aby se tady mladí lidé více potkávali, spojovali a tvořili.

Portét Áji

Andrea

Proč děláš Kultivary?
Na projektu se podílím, protože Karlovarskému kraji přeju, aby zapustil kořeny. A chci ho v tom podpořit rozvojem lokální komunity.

Portrét Verči

Verča

Proč děláš Kultivary?
Ve Varech jsem vyrostla. Po střední jsem na pár let utekla do Prahy studovat sociální práci a potom jsem se vrátila založit rodinu domů, do Varů. Projekt KultiVary přišel v pravou chvíli, kdy si občas ráda odpočinu od mateřství. A tak jsem tady. Snažím se, aby bylo Varech co dělat, a to mě baví.

Portrét Aničky

Anička

Proč děláš Kultivary?
Jsem rodilá Krušnohoralka se zájmem o historii, přítomnost i budoucnost našeho regionu a lidí v něm žijících. Kultivary vidím jako příležitost nejen pro seberealizaci, ale hlavně pro setkávání a propojování nápadů a lidí a utužování jejich sounáležitosti k zdejším místům i prostorům.

Portrét Lukáše

Lukáš

Proč děláš Kultivary?
Už to budou dva roky, co jsem odešel do světa „na zkušenou“. Do Varů se ale vracím rád a chtěl bych se tam vrátit i dlouhodobě, žije se tu dobře, ale rád bych pomohl vyplnit ty mezery, které život na Karlovarsku má.

Portrét Káti

Káťa

Proč děláš Kultivary?
Stejně jako potřebuju neustále zvelebovat svůj pokoj nebo byt, cítím potřebu vylepšit i kraj, ve kterém jsem se narodila, a kde budu vždycky doma. To je samozřejmě o něco těžší úkol, než si vyzdobit byt, ale udělám aspoň to, co je v mých silách. Navíc na to nejsem sama.

Portrét Matyho

Maty

Proč děláš Kultivary?
Vyrostl jsem ve Varech a pak dlouho žil v Praze. Nakonec se jsem se vrátil domů a nechci se smířit s tím, že je Karlovarský kraj nejhorší ze všech. Tak jsem se rozhodl s tím něco udělat.